Integrace informačního systémů, zavádění nového produktu, stavba fabriky, vývoj core banking systému a další velké změny evokují ve většině z nás představu klasického projektu s jedním odpovědným Projektovým manažerem, projektovým plánem, dedikovaným týmem, rozpočtem a určeným deadlinem.
Jsou však podobné představy stále aktuální i dnes? Obstojí i ve světě za 10, 15 či 20 let? Jak se projekty a samotné přístupy k nim mění? A jak bychom se s nimi měli změnit my? Jsou budoucností startupy, větší agilita, samostatné a nezávislé týmy, nové metodiky, robot jako projektový manažer nebo něco úplně jiného?
A právě o tom, co nás čeká, povedou diskuzi lidé s desítkami let zkušeností z řízením projektů a změn v řádech stovek miliónů až miliard.
WORKSHOP
Je to vůbec možné v dnešním světě, kdy mnozí z nás pracují v rámci globálních týmů, kdy neustále na světě někdo pracuje, protože má zrovna den, zvládat více a dělat přitom méně? Jakým způsobem být online a nezbláznit se z každodenní dávky informací?
Téměř vše, co každý den děláme, je, ať už přímo či nepřímo, řízeno strachem. Strachem, že něco musím, že něco nestihnu, že mi něco unikne. Kromě toho, že se bojíme a máme strach, necháme se vědomě a bez toho abychom se tomu jakkoliv bránili okrádat o to nejdůležitější, co máme, tedy o čas.
Jedno z klišé říká: “Čas jsou peníze”. Proč se tedy na práci s časem nepodívat jako na práci s penězi. Všichni z nás máme nějaký svůj osobní rozpočet, který dokážeme zvládat tak, abychom se vyvarovali osobního bankrotu.
Kromě toho, že se pokusíme vypracovat vyrovnaný, a ještě lépe přebytkový, rozpočet Vašeho času, ukážeme si jaké dovednosti a triky lze použít při každodenním hospodaření s časem.
Pokud Je Vám tohle všechno málo, dokážu Vám, že na sklenku vína s přáteli je v jakkoliv nabitém programu prostor vždycky.